4SİM “Dördüncü Sənaye İnqilabı və İnformasiya Texnologiyaları” mövzusunda keçirilən 1-ci Beynəlxalq Konfransda iştirak edib
12 may 2023
Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin icraçı direktorunun müavini Fariz Cəfərov Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin təşkilatçılığı ilə “Dördüncü Sənaye İnqilabı və İnformasiya Texnologiyaları” mövzusunda keçirilən 1-ci Beynəlxalq Konfransda iştirak edib.
Fariz Cəfərov “Dördüncü Sənaye İnqilabının iqtisadiyyatda rolu” mövzusunda təqdimatla çıxış edərək tədbir iştirakçılarına Dördüncü Sənaye İnqilabı (4Sİ) texnologiyalarının tətbiq imkanları və faydaları barədə məlumat verib, rəqəmsallaşmanın dünya iqtisadiyyatının, o cümlədən Azərbaycan iqtisadiyyatının gələcək inkişafına təsirləri və yarana biləcək təhdidlər barədə fikirlərini bölüşüb.

C4IR participated in the First International Conference on "The Fourth Industrial Revolution and Information Technologies"
12 May 2023
Deputy executive director of the Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution Fariz Jafarov participated in the Frist International Conference on "The Fourth Industrial Revolution and Information Technologies" organized by Azerbaijan State Oil and Industry University.
Fariz Jafarov had a presentation on the topic "The role of the Fourth Industrial Revolution in the economy" and informed the participants of the event about the possibilities and benefits of the technologies of the Fourth Industrial Revolution (4IR). In addition, he shared his views on the effects of digitalization on the future development of the world and Azerbaijan economy, possible threats included.