Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi (4SİM) ilə “Iteca Caspian” arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb
02 iyun 2023
4SİM və “İteca Caspian” arasında imzalanmış memorandumda 4Sİ texnologiyalarının təşviqi məqsədilə birgə təşəbbüslərin və maariflədirici tədbirlərin həyata keçirilməsi nəzərdə tutulub.
Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi ilə "Iteca Caspian" arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Sənədə əsasən, 4Sİ texnologiyalarının tətbiqinin genişləndirilməsi və inkişafı məqsədilə birgə təşəbbüslərin həyata keçirilməsi, sahibkarlıq subyektlərinin beynəlxalq və yerli texnoloji sərgilərdə iştirakının təşviq edilməsi və bu sahədə müvafiq birgə tədbirlərin görülməsi nəzərdə tutulub.
Memorandumu 4SİM tərəfindən icraçı direktorun vəzifələrini icra edən Fariz Cəfərov, "Iteca Caspian" tərəfindən isə icraçı direktor Fərid Məmmədov imzalayıb. İmzalanma 28-ci Bakı Enerji Forumu çərçivəsində baş tutub.

A Memorandum of Understanding was signed among Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (C4IR) and “Iteca Caspian”
02 June 2023
Signed memorandum between C4IR and "Iteca Caspian" envisages implementation of joint initiatives and educational events to promote 4IR technologies.
A Memorandum of Understanding was signed among Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (C4IR) and “Iteca Caspian”.
According to the document, it`s planned to implement joint initiatives in order to expand and develop the application of 4IR technologies, encourage the participation of business entities in international and local technological exhibitions, and take appropriate joint measures in this field.
The memorandum was signed by acting Executive director of C4IR Fariz Jafarov and Executive director of “Iteca Caspian” Farid Mammadov. The signing took place within the framework of the 28th Baku Energy Forum.