Dördüncü Sənaye İnqilabı Mərkəzləri şəbəkəsinin “Təsir hesabatı 2022-2023” dərc olunub
Davos Forumu ərəfəsində Dünya İqtisadi Forumunun (DİF) Dördüncü Sənaye İnqilabı Mərkəzlərinin ilk təsir hesabatı sənədi dərc olunub.
DİF-in beş qitədə mövcud olan 19 mərkəzindən biri də Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzidir (4SİM).
Sənəddə İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin, Elm və Təhsli Nazirliyinin tabeliyində Təhsilin İnkişafı Fondu və ABŞ-nin Coursera şirkəti ilə rəqəmsal biliklərlə bağlı “4Sİ Akademiyası” layihəsi müsbət nümunə kimi qeyd olunub.
Hesabatda həmçinin 29 sentyabr 2023-cü il tarixində Bakıda keçirilən “Yeni nəsil iqtisadiyyatda süni intellekt: çağırışlar və imkanlar” kofransına da toxunularaq, tədbirin tərəfdaşlıq və icmaların inkişafında rolu vurğulanıb.
Təsir hesabatı sənədi ilə buradan tanış olmaq olar : http://4sim.gov.az/storage/files/multi_pdfaz/1161/659d228070759659d22807075c.pdf

Centre for the Fourth Industrial Revolution Network Impact Report 2022-2023
The Centre for the Fourth Industrial Revolution is a global network that operates in 19 hubs across five continents. Its mission is to help stakeholders leverage the full potential of technological progress for the transformation of industries, economies, and societies in an equitable and human-centered manner.
One of the 19 centers of the WEF is the Center of Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution under the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan, which is dedicated to the advancement of the Fourth Industrial Revolution.
According to the report, the Center of Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution, in collaboration with the Education Development Fund under the Ministry of Science and Education and the US company Coursera, is leading the 4SI Academy project related to digital knowledge.
The report also highlights the importance of the conference "The New Generation Economy and Artificial Intelligence: Challenges and Opportunities" that was held in Baku on September 29, 2023, and emphasizes the role of the event in fostering partnerships and communities.