4Sİ texnologiyalarının tətbiqi reyestri yaradılır
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 22 iyul 2022-ci il tarixli, 3378 nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasının 2022–2026-cı illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası” üzrə Tədbirlər Planının 1.1.8.4-cü bəndinin "Milli iqtisadiyyatda Dördüncü Sənaye İnqilabı (4Sİ) texnologiyalarının tətbiqi imkanlarının tədqiq olunması" alt indikatorlarından biri olan “4Sİ texnologiyalarının tətbiqi üzrə reyestrin formalaşdırılması və qiymətləndirmənin aparılması”nın icrası İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinə həvalə olunmuşdur.
Bu məqsədlə ölkədə fəaliyyət göstərən dövlət, özəl eləcə də elm və ali təhsil müəssisələri üçün 4Sİ texnologiyalarının müxtəlif sahələrə tətbiqi istiqamətində görülən işlər və həyata keçirilən layihələr barədə məlumatların təqdim edilməsi məqsədilə reyestr formu yaradılmışdır.
Məlumatların toplanılması 4SİM-ə 4Sİ sahəsində əlaqələndirmənin, əməkdaşlığın, habelə rəqəmsal iqtisadiyyat üzrə çağırışların, təşəbbüslərin, strategiyaların və layihələrin təhlili və koordinasiyasının effektiv həyata keçirilməsinə şərait yaradacaq.
Maraqlı tərəflər linkdən keçid etməklə məlumatları formda yerləşdirə bilərlər: https://4sim.gov.az/az/reyestrApplicationForm

The register of application of 4IR technologies is being created
A registry documenting the application of Fourth Industrial Revolution (4IR) technologies in the national economy is being created.
This initiative falls under clause 1.1.8.4 of the Action Plan for the "Socio-economic Development Strategy of the Republic of Azerbaijan in 2022-2026," as approved by Order No. 3378 issued by the President of the Republic of Azerbaijan on July 22, 2022. The responsibility for implementing one of the sub-indicators, namely the "formation of the registry and evaluation of the application of 4IR technologies," has been assigned to the Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution under the Ministry of Economy.
To fulfill this mandate, a specific registry form has been developed to gather information about projects and activities related to the application of 4IR technologies across various sectors. This information is solicited from state, private, scientific, and higher education institutions operating within the country.
The collected data will empower the C4IR to efficiently coordinate, collaborate, and analyze challenges, initiatives, strategies, and projects related to the digital economy.
Interested parties are encouraged to submit relevant information using the provided form accessible through the following link: https://4sim.gov.az/az/reyestrApplicationForm