4-cü Sənaye İnqilabı Mərkəzləri Süni İntellekt sahəsində əməkdaşlıq edəcək.
Dünya İqtisadi Forumunun (DİF) Dördüncü Sənaye İnqilabı Mərkəzlərinin rəhbərlərinin onlayn görüşü baş tutub. Görüşdə süni intellekt sahəsində DİF-in mərkəzləri arasında əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub və birgə layihələrin icrası haqqında fikir mübadiləsi aparılıb.
Hazırda DİF-in dünya üzrə Dördüncü Sənaye İnqilabı mərkəzlərinin sayı 22-dir. Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyindəki Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi (4SİM) 2021-ci il aprelin 1-dən bu şəbəkənin üzvüdür.
Qeyd edək ki, 4SİM-in icraçı direktoru Fariz Cəfərov həm də ötən ilin sentyabr ayında yaradılmış DİF-in Süni İntellekt İdarəetmə Alyansının (AI Governance Alliance) dünya üzrə 41 ekspertindən biridir.

4th Industrial Revolution Centers will cooperate in the field of Artificial Intelligence
An online meeting of the heads of the Fourth Industrial Revolution Centers of the World Economic Forum (WEF) was held. During the meeting, the prospects of cooperation between the DIF centers in the field of artificial intelligence were discussed, and ideas were exchanged about the implementation of joint projects.
Currently, the number of WEF's Center of the Fourth Industrial Revolution around the world is 19. The Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (C4IR Azerbaijan) under the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan has been a member of this network since April 1, 2021.
It should be noted that Fariz Jafarov, the executive director of C4IR Azerbaijan, is also one of the 41 experts worldwide in the AI Governance Alliance of WEF, established in September of last year.