“IT HUB Azerbaijan” əmək və karyera sərgisi keçiriləcək
Bakıda İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi (4SİM), Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankı (AYİB), Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) və “StrategEast” şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə əmək və karyera sərgisi keçiriləcək. “IT HUB Azerbaijan” adlı sərgi BANM-ın Bayıl korpusunda (2 aprel, saat 15:00) baş tutacaq.
Karyera sərgisi ölkənin aparıcı rəqəmsal və texnologiya şirkətlərini bir araya toplayacaq. “Gələcək iş, gələcəyi dəyiş!” devizi ilə keçirilən tədbirdə ölkənin 100-ə yaxın texnologiya və rəqəmsal şirkəti iştirak edəcək.
Sərgidə ölkənin müxtəlif universitetlərində İKT sahəsində təhsil alan sonuncu kurs tələbələri və məzunlar ixtisaslarına uyğun karyera perspektivləri ilə tanış ola biləcəklər.

A labor and career fair will be held in Baku by the Center for the Analysis and Coordination of the Fourth Industry Revolution (C4IR), the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), the Baku Higher Oil School (BHOS), and the "StrategEast" company. The exhibition "IT HUB Azerbaijan" will take place in the Bayil campus of BHOS (April 2, at 15:00).
The career fair with the slogan "Work of the Future, Change the Future!" will bring together the country's leading digital and technology companies. About 100 technology and digital companies in the country will participate in the event.
At the exhibition, final-year students and graduates studying ICT at various universities of the country will be able to get acquainted with career prospects according to their qualifications.