Yeni Nəsil Texnologiyalar Mərkəzi ilə bağlı məlumat sorğusu
Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi tabeliyində Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi rəqəmsal iqtisadiyyatın inkişafına dəstək çərçivəsində yaradılacaq "Yeni Nəsil Texnologiyalar Mərkəzi" layihəsi üçün məlumat sorğusu elan edir.
Layihənin məqsədi, Dördüncü Sənaye İnqilabı texnologiyalarının tətbiqi ilə Azərbaycanda innovasiyaların təşviqi, rəqəmsal bacarıqların inkişafı və sahibkarlıq subyektlərinə dəstək verməkdən ibarətdir.
Mərkəzdə qurulacaq nümayiş məqsədli istehsal xətti 4-cü sənaye inqilabı texnologiyalarının prosesdə tətbiqi ilə əldə olunan üstünlüklər ilə əyani şəkildə tanış olmaq imkanı yaradacaqdır. Layihə çərçivəsində istehsal prosesi simulyasiya ediləcək və bu yolla texnoloji transformasiya prosesi praktiki formada izah olunacaq.
Məlumat sorğusunun predmeti:
1. Avadanlıq və istehsal xəttinin qurulması.
2. Avadanlıqların və proqram təminatlarının inteqrasiyası.
3. Rəqəmsal təşəbbüslər və proqram təminatı həlləri.
4. Proqram təminatı həllərinin inteqrasiyası
Son tarix: Təkliflərin qəbulu üçün müəyyən edilmiş son tarix 23 sentyabr 2024-cü il.
Əlaqə məlumatı: Məlumat və təkliflərin təqdim edilməsi ilə bağlı və əlavə məlumat üçün : Kamil Piriyev (kamil.piriyev@4sim.gov.az)

The Center for the Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution under the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan announces an information request for the "New Generation Technologies Center" project, which will be established as part of support for the development of the digital economy.
The goal of the project is to promote innovation, develop digital skills, and support entrepreneurial entities in Azerbaijan through the application of Fourth Industrial Revolution technologies.
The demonstration production line to be set up at the Center will provide an opportunity to visually familiarize with the advantages achieved through the application of Fourth Industrial Revolution technologies in the production process. The production process will be simulated within the framework of the project, practically explaining the technological transformation process.
Subject of the Information Request:
1. Establishment of equipment and production line.
2. Integration of equipment and software solutions.
3. Digital initiatives and software solutions.
4. Integration of software solutions.
Deadline: The final date for submission of proposals is September 23, 2024.
Contact Information: For additional information and submission of proposals, please contact: Kamil Piriyev (kamil.piriyev@4sim.gov.az).