"Coursera"nın həmtəsisçisi Endryu İn ilə görüş
Sentyabrın 16-da ABŞ-nin Las Veqas şəhərində keçirilən "Coursera Şəbəkə Konfransı 2024" tədbiri çərçivəsində 4SİM-in icraçı direktoru Fariz Cəfərov "Coursera" şirkətinin həmtəsisçisi və sədri, Stanford Universitetinin Süni İntellekt üzrə professoru və Deeplearning.ai şirkətinin qurucusu Endryu İn (Andrew Ng) ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycanın "Coursera" ilə əməkdaşlıq perspektivləri və birgə layihələr müzakirə olunub. Endryu İn günəş geomühəndisliyi konsepsiyası və iqlim dəyişikliyinə dair insan davranışlarının nəticələrini göstərən, özü tərəfindən hazırlanmış onlayn alət barədə məlumat verib.

Meeting with Andrew Ng, Co-founder of Coursera
On September 16, as part of the "Coursera Network Conference 2024" held in Las Vegas, USA, the Executive Director of C4IR, Fariz Jafarov, met with Andrew Ng, co-founder and chairman of Coursera, professor of Artificial Intelligence at Stanford University, and founder of Deeplearning.AI.
During the meeting, the prospects of collaboration between Azerbaijan and Coursera, as well as joint projects, were discussed. Andrew Ng shared information about a concept he developed on solar geoengineering and an online tool that demonstrates the effects of human behaviour on climate change.