4SİM "InMerge" İnnovasiya Sammitinin əsas tərəfdaşıdır
İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi 10-11 oktyabr 2024-cü il tarixlərində "PAŞA Holdinq" MMC-nin təşkilatçılığı ilə Bakıda baş tutacaq “InMerge” Innovasiya Sammitinin əsas tərəfdaşıdır.
Ənənəvi olaraq 4-cü dəfə keçirilən sammitdə müasir texnologiya və biznesin gələcəyini formalaşdıran müxtəlif transformativ sahələr bu il də diqqət mərkəzində olacaq. Belə ki, müzakirə olunacaq mövzular sırasında Fintech, Telekommunikasiya, E-ticarət, SüniIntellekt, Marketinq, Insurtech kimi önəmli və hazırda trend hesab edilən mövzular olacaq.
4SİM-in təşkilatçılığı ilə, oktyabrın 10-da 5 panel sessiyadan ibarət "Yeni İqtisadiyyat" vertikalı baş tutacaq. Sessiyalardan biri hökumət paneli olmaqla qabaqcıl texnoloqiyaların sayəsində dayanıqlı inkişaf məqsədlərinə nail olma, istehsal prosesində innovasiyaların tətbiqi, data əsaslı idarəetmə və innovasiya ekosisteminin inkişafı kimi mövzular müzakirə olunacaq.
Sammitin bu ilki qonaqları sırasında "YouTube"un həmtəsisçisi Stiv Çen, "Amazon"un baş texnologiya direktoru Verner Vogels və Harvard Biznes Məktəbinin professoru Linda Hill kimi tanınmış spikerlər çıxış edəcək.

C4IR is the Main Partner of the "InMerge" Innovation Summit
The Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution, under the Ministry of Economy, is the main partner of the "InMerge" Innovation Summit, which will be held in Baku on October 10-11, 2024, organized by "PASHA Holding" LLC.
This traditional summit, held for the fourth time, will once again focus on various transformative fields shaping the future of modern technology and business. Topics to be discussed include key and trending areas such as Fintech, Telecommunications, E-commerce, Artificial Intelligence, Marketing, and Insurtech.
Organized by C4IR, the "New Economy" vertical, consisting of five panel sessions, will take place on October 10. One of these sessions will be a government panel, where topics such as achieving sustainable development goals through advanced technologies, the application of innovations in the production process, data-driven management, and the development of the innovation ecosystem will be discussed.