Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi (4SİM) 24-26 mart 2025-ci il tarixlərində Londonda keçirilən “Innovation 2025” beynəlxalq konfransında təmsil olunub.
4SİM-in icraçı direktoru Fariz Cəfərov "Süni intellekt məhsuldarlığın artırılmasına necə töhfə verə bilər?" adlı panel sessiyada spiker qismində çıxış edərək, Azərbaycanın süni intellekt sahəsindəki irəliləyişlərini, ölkədə pilot olaraq müxtəlif qurumlar tərəfindən icra olunan süni intellekt həlləri və 4SİM-in bu istiqamətdə gördüyü işlər barədə məlumat verib.
Panelin digər spikerləri sırasında Kanadanın Əmək və Sosial İnkişaf Nazirliyinin Data üzrə baş direktoru İma Okonni, Böyük Britaniyanın Vorvik polis idarəsinin Data, texnologiya və strategiya üzrə direktoru Stefen Rassell, İsrail Milli Rəqəmsal Agentliyinin Data üzrə vitse-prezidenti Merav Peretz Belinsky və "Sullivan & Stanley"in Dəyişikliklər üzrə baş direktoru Adrian Stalham kimi tanınmış ekspertlər də yer alıb.
“İnnovasiya 2025” konfransı Böyük Britaniya Hökuməti, Böyük Britaniya Dövlət Xidməti və Nazirlər Kabinetinin dəstəyi və Qlobal Hökumət Forumu təşkilatçılığı ilə həyata keçirilir. Konfrans çərçivəsində dördüncü sənaye inqilabı texnologiyalarının dövlət xidmətlərində tətbiqi imkanları, vətəndaş cəmiyyətinin rəqəmsal bacarıqlarının artırılması, o cümlədən süni intellektin innovasiyanın və dövlət xidmətlərinin göstərilməsindəki təkanverici rolu kimi mövzulara həsr olunmuş panel müzakirələri, çıxışlar və B2B görüşlər baş tutub.

The Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (C4IR) was represented at the International “Innovation 2025” Conference held in London from March 24–26, 2025.
Fariz Jafarov, Executive Director of C4İR, spoke as a panelist in the session titled “How Artificial Intelligence Can Lead to Greater Productivity?” He shared Azerbaijan’s progress in the field of artificial intelligence, pilot AI solutions implemented by various institutions in the country, and the work C4IR is carrying out in this direction.
Other speakers on the panel included well-known experts such as Ima Okonny, Chief Data Officer at Employment and Social Development Ministry of Canada; Stephen Russell, Director of Data, Technology and Strategy at Warwickshire Police in the UK; Merav Peretz Belinsky, VP of Data at the Israeli National Digital Agency, and Adrian Stalham, Chief Change Officer at Sullivan & Stanley.
The “Innovation 2025” conference is held with the support of the UK Government, UK Civil Service and Cabinet Office, and is organized by the Global Government Forum. The event featured panel discussions, keynote speeches, and B2B meetings dedicated to topics such as the application of Fourth Industrial Revolution technologies in public services, enhancing the digital skills of civil society, and the driving role of artificial intelligence in innovation and the delivery of public services.