Qlobal Texnologiya Forumu – GTR2025 çərçivəsində keçirilən “Sabahın işçi qüvvəsinin bacarıqlarının artırılması” adlı panel sessiyasında 4SİM-in Təhsilin İnkişafı Fondu və "Coursera" ilə birgə həyata keçirdiyi “Milli Proqram” təqdim olunub.
Paneldə iştirak edən 4SİM-in icraçı direktoru Fariz Cəfərov proqramın məqsədinin ölkədə dördüncü sənaye inqilabı texnologiyaları sahəsində bilik və bacarıqların inkişaf etdirilməsi və əmək bazarında bu sahə üzrə ixtisaslı kadrların hazırlanmasına dəstək vermək olduğunu bildirib.
Tədbirdə Koreya, Qətər, Malayziya və digər ölkələrdə bu modelin tətbiqi ilə bağlı müzakirələr aparılıb.

“National Program” Presented at the Global Technology Forum
The “National Program”, jointly implemented by C4IR Azerbaijan, the Education Development Fund, and Coursera, was presented during the panel session titled “Upskilling Tomorrow’s Workforce” held as part of the Global Technology Forum – GTR2025.
During the panel, Fariz Jafarov, Executive Director of C4IR Azerbaijan, stated that the program aims to enhance knowledge and skills in Fourth Industrial Revolution technologies within the country and to support the development of a qualified workforce in this field for the labour market.
The event also featured discussions on the implementation of similar models in countries such as South Korea, Qatar, Malaysia, and others.