4SİM “Regional Universitet-Sənaye Birliyi Sammiti”ndə təmsil olunub
Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi (4SİM) Mingəçevirdə keçirilən “Regional Universitet-Sənaye Birliyi Sammiti 2025” tədbirində təmsil olunub.
Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin (4SİM) əsas tərəfdaşlığı, Mingəçevir Dövlət Universiteti (MDU), Azərbaycan-Türkiyə İş Adamları Birliyi (ATİB) və “HBN Group”un təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirə Mingəçevir, Gəncə, Şəki, Zaqatala, Naftalan Qəbələ və digər bölgələrdən 10 minə yaxın iştirakçı qatılıb.
Sammitin məqsədi regionlarda universitet-sənaye əməkdaşlığını formalaşdırmaq, startap və innovasiya təşəbbüslərinə dəstək vermək, dövlət və özəl sektorun birgə iştirakını təmin etməklə regional iqtisadi inkişafı sürətləndirmək olub.
4SİM-in Layihələrin idarəolunması şöbəsinin rəhbəri Gülminə Məlikzadə qurumun insan kapitalının inkişafı ilə bağlı icra etdiyi “Milli Proqram” və bizneslərin texnoloji transformasiyasını sürətləndirmək məqsədi ilə həyata keçirdiyi “Sənaye 4.0 Hazırlıq” Proqramı barədə ətraflı məlumat verib.
4SİM həmçinin tədbirin sərgi hissəsində öz stendi ilə iştirak edib. Ziyarətçilərə “Milli Proqram” barədə məlumat verilib və hədiyyə (lisenziya) kuponları təqdim olunub.

C4IR Azerbaijan Represented at the “Regional University–Industry Alliance Summit”
The Centre for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (C4IR Azerbaijan) took part in the “Regional University–Industry Alliance Summit 2025”, held in Mingachevir.
Organised jointly by Mingachevir State University (MSU), the Azerbaijan–Turkey Businessmen’s Association (ATIB) and HBN Group, with C4IR Azerbaijan as a key partner, the summit brought together nearly 10,000 participants from Mingachevir, Ganja, Sheki, Zaqatala, Naftalan, Gabala, and other regions across the country.
Strengthening University–Industry Collaboration in the Regions
The summit aimed to foster university–industry cooperation in Azerbaijan’s regions, support start-up and innovation initiatives, and accelerate regional economic development through the joint participation of the public and private sectors.
During the event, Gulmina Malikzade, Head of the Project Management Department at C4IR Azerbaijan, presented detailed information about the organisation’s key initiatives — including the “Nation Program” aimed at developing human capital, and the “Industry 4.0 Readiness Program” designed to accelerate the technological transformation of local businesses.
C4IR Azerbaijan Showcases at the Exhibition
C4IR Azerbaijan also participated in the exhibition section of the summit with its own stand. Visitors were provided with information about the “Nationa Program”, and received complimentary licence gift coupons for online training opportunities.