4SİM və “Coursera” yerli tərəfdaşlar üçün “Course Builder” aləti ilə bağlı vebinar keçirib
İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi (4SİM) və “Coursera” tərəfindən yerli tərəfdaşlar üçün “Course Builder” alətinin imkanları və üstünlüklərinə həsr olunmuş vebinar keçirilib.
Vebinarda “4Sİ Akademiyası - Milli Proqram”ın yaratdığı imkanlarla ali təhsil müəssisələrini və özəl şirkətləri yaxından tanış etmək, həmçinin onların qlobal platformada tanınmasına dəstək məsələləri müzakirə olunub.
“Course Builder” aləti ali təhsil müəssisələri və qurumlara Azərbaycan dilində öz təlimlərini yaradaraq “Coursera” platformasında yerləşdirmək imkanı verir. Platformadakı digər təlim və kurslarda olduğu kimi, bu təlim və kurslar üzrə də sertifikatlar əldə edilə bilər.
Qeyd edək ki, “Milli Proqram”da iştirak edən 2 yerli təlim təminatçısı tərəfindən “Coursera” platformasında Azərbaycan dilində yerləşdirilən 25 təlimdən 2656 istifadəçi yararlanıb, ümumilikdə 6208 təlim uğurla tamamlanıb.
Vebinara 35-ə yaxın ali təhsil müəssisəsi, eləcə də dövlət və özəl sektordan 100-dən çox iştirakçı qoşulub.

The Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution under the Ministry of Economy and Coursera held a webinar for local partners dedicated to the opportunities and benefits of the Course Builder tool.
The webinar focused on familiarizing higher education institutions and private companies with the opportunities created by the 4SI Academy - National Program, as well as discussing ways to support their recognition on the global platform.
The Course Builder tool enables higher education institutions and organizations to create their own training content in Azerbaijani and publish it on the Coursera platform. As with other training programmes and courses available on the platform, participants can also obtain certificates upon completion.
It should be noted that 25 Azerbaijani-language courses published on Coursera by two local training providers participating in the National Programme have been used by 2,656 learners, with a total of 6,208 course completions recorded.
Around 35 higher education institutions, as well as more than 100 participants from the public and private sectors, joined the webinar.